طرح لبخند و زیبایی دندان ها

روز جهانی دیابت – همایش
نوامبر 29, 2017
دیابت دندانپزشکی
دسامبر 3, 2017

طرح لبخند و زیبایی دندان ها

A young smiling woman holding invisalign braces over white background studio, dental healthcare and Orthodontic concept.

طرح لبخند و زیبایی دندان ها

همیشه بیماری دهان و دندان مشکل همه اشخاص بوده و علاوه بر درد، درگیری ذهنی هم برای فرد به دنبال دارد. علم دندانپزشکی امروزه پیشرفتهای زیادی داشته است.از گذشته تا به حال امید به زندگی بسیار افزایش یافته و تغییرات بیشتری در کیفیت زندگی رخ داده است و این تغییرات تاثیر مثبتی هم بر دندانپزشکی داشته است.

مواردی همچون تاکید بر بهداشت فردی ،واکسنها،فلوریداسیون، رژیمهای غذایی بهبود یافته، در دسترس بودن آنتی بیوتیک ها.

دانش دندانپزشکی امروزه شامل استفاده از فلوریداسیون،روشهایی برای ترمیم حفره ها ،ترمیم نقه، سفید و غیره می باشد.

برای داشتن دندانهای سالم حتما قند پنهان شده در غذاها و خوراکی هایتان را پیدا کنید. تمام پوسیدگی ها بر اثر حمله اسیدها که در آبنبات ، موز، بیسکوئیت، میوه های خشک، وجود دارد، ایجاد می شود. این اسیدها به دندان ها حمله می کنند و پوسیدگی شدید بوجود می آید.

همه اسیدها در آب نبات ها و شیرینیها نیست.نان و برنج هم کمک به پوسیدگی می کنند.ماکارونی هم قند بسیار بالایی دارد و علاوه بر این توصیه می شود که به هیچ وجه در طول روز یک بطری نوشابه را جرعه جرعه ننوشید.

رژیم غذایی مناسب برای سلامت دندانها :

کلیه ی غذاها و خواراکی هایی که کلسیم و فسفر دارند مانند گوشت مرغ ، انواع گوشت ها ، گردو، پنیر، ماست و … برای محکم سازی مینای دندان بسیار عالی می باشد.

میوه های سفت تر مثل گلابی و سیب نیز برای سلامت دندان بسیار مفید است.

دهانشویه با ترکیباتی که دارد مانع از ایجاد پلاک می شود. و نقش بسیار مهمی در سلامت دندان و نیز باعث کاهش باکتری و رفع بوی بد دهان و جرم دندان می شود.قبل از استفاده از دهانشویه دندان ها را خوب مسواک بزنید و بعد از استفاده از خوردن و آشامیدن خودداری نمائید.

اگر دندان های سفید می خواهید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید و از امکانات موجود برای سفید کردن دندان خود استفاده کنید.

با استفاده از تکنیک های جدید سفید کردن رنگ دندانها سفید و روشن تر می شود و فرآیند سفید کردن با استفاده از ماده آزاد کننده اکسیژن که ابتدا قالبهاییاز دندان بیمار گرفته می شود، مواد سفید کننده بین یک تا 4 ساعت داخل دهان قرارداده می شود و با استفاده از دستگاه های لیزری و نوری  قوی عمل سفید کردن بسیار راحت و آسان می شود.

 

 

اگر به هنگام لبخند زدن لثه هایتان زیاد نمایان می شود ، به آن لبخند لثه ای می گوییم. با استفاده از جراحی زیبایی لثه یا لیزر در کلینیک دندان پزشکی می توانید لبخند لثه ای را به لبخند دندانی تبدیل کنید.

وقتی هم لبخند می زنید احساس می کنید دندانهایتان بسیار پهن و نازک شده است، از روش پوشته سرامیکی کامپوزیتی می توانید طرح لبخند و تشخیص و طرح درمان دندان های خود را خود را به خوبی اصلاح کنید و نیز برای بستن فاصله بین دندانها لمینت بهترین روش است.

سلامت لثه ها  هم بسیار مهم است زیرا که در اثر بیماری بافتهای نگهدارنده دندان ها نه تنها لق شده، بلکه عفونت ناشی به بقیه دندان ها هم آسیب می رساند.

علائمی چون تورم لثه و قرمزی ، بوی بد ، خونریزی، فاصله بین دندانها نشان دهنده ی بیماری لثه است. در کلینیک دندان پزشکی با معاینه دقیق و رادیوگرافی و توسط وسیله ی مخصوص عمق شیار لثه را بررسی می کنند و درمان را شروع می کنند.

مسواک زدن روی زبان را به به هیچ عنوان فراموش نکنید که مقدار زیادی میکروب و باکتری روی آن می نشیند که بسیار مضر است.

دندانپزشکی :

همیشه بیماری دهان و دندان مشکل همه اشخاص بوده و علاوه بر درد، درگیری ذهنی هم برای فرد به دنبال دارد.علم دندانپزشکی امروزه پیشرفتهای زیادی داشته است. از گذشته تا به حال امید به زندگی بسیار افزایش یافته و تغییرات بسیتری در کیفیت زندگی رخ داده استواین تغییرات تاثیر مثبتی هم بر دندانپزشکی داشته است.

مواردی همچون تاکید بر بهداشت فردی ،واکسنها،فلوریداسیون، رژیمهای غذایی بهبود یافته، در دسترس بودن آنتی بیوتیک ها.

دانش دندانپزشکی امروزه شامل استفاده از فلوریداسیون،روشهایی برای ترمیم حفره ها ،ترمیم نقه، سفید و غیره می باشد.

برای داشتن دندانهای سالم حتما قند پنهان شده در غذاها و خوراکی هایتان را پیدا کنید. تمام پوسیدگی ها بر اثر حمله اسیدها که در آبنبات ، موز، بیسکوئیت، میوه های خشک، وجود دارد، ایجاد می شود.این اسیدها به دندان ها حمله می کنند و پوسیدگی شدید بوجود می آید.

همه اسیدها در آب نبات ها و شیرینیها نیست . نان و برنج هم کمک به پوسیدگی می کنند. ماکارونی هم قند بسیار بالایی دارد و علاوه بر این توصیه می شود که به هیچ وجه در طول روز یک بطری نوشابه را جرعه جرعه ننوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.