دندانپزشکی زیبایی با لومینیرز: راهکاری متفاوت در لمینت

ایمپلنت دندان برای بیماران دیابتی
چالشهای ایمپلنت دندان در بیماران دیابتی
آگوست 30, 2014
دندان پزشکی زیبایی و روشی جدید در لمینیت
اکتبر 28, 2014

دندانپزشکی زیبایی با لومینیرز: راهکاری متفاوت در لمینت

دندانپزشکی زیبایی با لومینیرز

ایمپلنت دیابتی

دندانپزشکی زیبایی با لومینیرز: راهکاری متفاوت در لمینت

براي زیبایی دندانها و داشتن لبخند زیبا درمانهاي متفاوتي وجود دارد. در قدیم برای اصلاح دندانها از روکش های چینی با پایه فلزی استفاده می شد. این روکش های چینی مستلزم تراش زیاد دندان بود و به علت ناسازگاری فلز با لثه موجب تغییر رنگ لثه و مصنوعی جلوه دادن دندانها می شد. بعدها روکش های چینی به نام لمینیت به سطح بیرونی دندانها چسبانده می شد و تراش کمتری نیاز داشت، ولی به علت تراش مینای دندان، اغلب دندان ها حساس و آسیب پذیر می شدند و به علت نداشتن استحکام کافی نیاز به مراقبت فراوان داشتند ، علاوه بر این بعد از مدتی رنگ آنها تغییر می کرد.


امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی، برای زیبایی دندانها دیگر نیازی به تراش دندانها و گذاشتن روکش های چینی با پایه فلزی و یا لمینیت نیست. جایگزین این روش روکش های بسیار نازک چینی ( در حد لنز چشمی ) به نام LUMINEERS است که تنها به سطح بیرونی دندانها چسابنده می شود. لومينيرز از جنس خاصي از چيني پرسلن به نام Cerinate است كه سازگاری زیاد با لثه دارد و استحکام آن در حد دندان طبیعی است. طی مطالعات انجام شده این نوع خاص چینی دیگر رنگ پذیر نیست و دوام بیست ساله این روکش ها گزارش شده است.

 


Cerinate، پرسلنی فلداسپاتیک است که پخش یکنواخت و خاص کریستال های Lucite در این نوع پرسلن باعث افزایش مقاومت در برابر شکستگی و ترک شده است. استحکام زیاد Cerinate سبب شده که لومینیرز با ضخامت 0,2 میلیمتر ساخته شود. به همين جهت بدون تراش روی دندان طبیعی چسبانده مي شود. Cerinate ضریب انبساط حرارتي بسیار نزديكي به دندان دارد که از Debonding و ترک جلوگیری می کند. و استحکام خمشی آن 216 مگا پاسکال است. LUMINEERSداراي 5 سال گارانتی است.
لومينيرز عليرغم Translucency منحصر به فرد كه آن را بسيار زيبا و طبيعي در حد مینای مي سازد، پوشش کاملي از رنگ ساختار زیرین دندانی دارد.
لومينيرز دارای انطباق مارجینال بسیار خوبی می باشد. پرسلن مورد استفاده در ساخت Lumineers پرسلنی با دقت بالای پرسلن های پرس شونده می باشد.
لمينيت ساخته شده از cerinate روي دندانهاي مقابل سايش ايجاد نمي كند.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.