پروتز تخصصی

پروتز تخصصی

به هر جسمی که ساخته می شود تا جایگزین عضوهای بدن شود پروتز گفته می شود.
برای دندان نیز جایگزین ثابت و متحرک وجود دارد. زمانی که یک دندان را به هر دلیلی از دست بدهیم و یا تاج آن از بین برود، باعث بهم خوردن نظم دندان ها و آسیب رسیدن به دیگر دندان ها و حتی فک ها می شود. دندان پزشکی تابان به دلیل خدمت رسانی به بیماران دیابتی تلاش خود را دو چندان کرده تا خدمتی ماندگار با کیفیت تضمین شده به انجام رساند.

انواع پروتز تخصصی دندان:

  • پروتزهای ثابت
  • متحرک

 

پروتز دندان

پروتزهای ثابت:

پروتزهای ثابت خود به چند دسته تقسیم می شوند، مانند روکش ها، ونیرها، بریج و پروتزهای ایمپلنت که به صورت ثابت در دهان باقی می مانند و قابل خارج کردن نیستند. روکش برای محافظت از دندانی است که نسج کافی برای حفظ مواد پر شده را ندارد و احتمال شکستن و از دست رفتن تاج وجود دارد. ونیرها نیز پوسته های نازکی هستند که برای زیبایی دندان ها روی سطح خارجی آنها چسبانده می شوند تا فاصله بین دندان ها، کجی، بد رنگی و بد شکلی دندان ها را بپوشاند. بریج یا همان پل جایگزین یک یا چند دندان از دست رفته بین دو دندان است.
پروتز ایمپلنت که بهترین جایگزین دندان از دست رفته است نیز زمانی استفاده می شود که دندان کاملاً خارج شده و جای ریشه آن پایه ایمپلنت کار گذاشته می شود و پروتزمخصوص جایگزین تاج دندان می شود.

پروتزهای متحرک:

هم مانند پروتز کامل دندان یا دست دندان، پروتز دندانی پارسیل و اوردنچر، نیز زمانی به کار می روند که شخص به دلایل متفاوت نتواند از پروتزهای ثابت استفاده کند. پروتز کردن دندان های از دست رفته بسیار مهم است.

زمانی که یک دندان را به هر دلیلی از دست بدهیم و یا تاج آن از بین برود، دندان های دیگر شروع به حرکت می کنند و فضای خالی دندان از دست رفته را پر می کنند و باعث بهم خوردن نظم دندان ها و آسیب رسیدن به دیگر دندان ها و حتی فک ها می شود.

بنابراین بسیار مهم است تا پروتزی جای دندان از دست رفته گذاشته شود تا نظم دندان ها حفظ شود و رابطه فک ها نیز صحیح باقی بماند. که این امر در پروتز تخصصی دندان اتفاق می افتد.

پروتز
مشکلات از دست دادن دندان:

دیگر معضل از دست دادن دندان، ناتوانی درعمل جویدن صحیح و در نتیجه اختلال در هضم و جذب مواد غذایی است. گاهی هم تلفظ حروف که با سایش و برخورد زبان با دندان هاست با نبود یکی یا چندی از آنها با مشکل رو به رو می شود. و در نهایت ازلحاظ زیبایی نیز جای خالی دندان ها در هنگام خندیدن و صحبت کردن ظاهرخوشایندی ندارد.

کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان

این کلینیک به دلیل خدمت رسانی به بیماران دیابتی تلاش خود را دو چندان کرده تا خدمات پروتز تخصصی دندانی را با کیفیت و ماندگاری بالا به انجام رساند و این امر محقق نیست مگر با استفاده از بهترین و شناخته شده ترین محصولات و برندهای روز دنیا و همچنین همکاری با لابراتوارهای معتبر و شناخته شده ایران و امریکا و با همکاری کادری متخصص و مجرب از دندان پزشکان که می توانند تضمینی بر کیفیت خدمات ما باشند.

کلیپ نحوه پروتز دندان