طرح لبخند دندان پزشکی زیبایی

دیابت دندانپزشکی
دسامبر 3, 2017
عوامل و علائمی که می تواند در دهان مبتلایان به دیابت مشاهده شود
فوریه 6, 2018

طرح لبخند دندان پزشکی زیبایی

Teeth alignment and whitening concept. Happy african american girl pointing at her wide smile with two forefingers over grey background, closeup

طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی


یکی از مهم ترین شاخص ها برای زیبایی دندان ها دندانپزشکی زیبایی می باشد که تمامی آسیب های وارد شده به ظاهر دندان ، ایمپلنت ،کامپوزیت ، لمینت و رفع پوسیدگی دندان و مشکلات لثه می باشند.هدف از اصلاح طرح لبخند تغییر شکل ظاهری دندان ها و زیباسازی آنها می باشد
توسط این روش معایبی مانند پوسیدگی دندان و مشکلات لثه می باشند .هدف از اصلاح طرح لبخند تغییر شکل ظاهری دندان ها و زیبا سازی آن ها می باشد .
توسط این روش معایبی مانند پوسیدگی ، آسیب ظاهری ، بی نظمی و بی دندانی را می توان برطرف کرد.لمینت امروزه برای اصلاح طرح لبخند بسیار رایج و طرفداران زیادی داشته است.
این روش بسیار ساده است،البته زمانی که انتخابی درست در رابطه با دندانپزشکی زیبایی داشته باشد.
بی نظمی ،بدرنگی و بد فرمی دندان ها را می توان با این روش در انواع سرامیکی و کامپوزیتی آن برطرف کرد.

هدف از کامپوزیت:

این روش در ترمیم دندان استفاده می شودو حوزه گسترده ای دارد. مشکلاتی که موجب می شود دندانپزشک زیبایی از این روش استفاده کند به شرح ذیل می باشد:
دندان هایی که آسیب دیده اند
دندان های لکه دار
و دندان هایی که از هم فاصله دارند
اگر دندان ها کمی کج شده اند روکش دندان می تواند روش خوبی برای دندان صاف باشند .
کامپوزیت می تواند که به دلیل مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های خاص فرسایش پیدا کرده اند را اصلاح کند.لکه های دندانی سفید هم میتواند با کامپوزیت بر طرف شوند .
توسط باندینگ کامپوزیت می توان فاصله دندان را برطرف کرد این روش نسبت به ارتودنسی هزینه کمتری خواهد داشت اما باید توجه داشته باشیم که بعضی فاصله ها فقط با ارتودنسی درمان می شود.

روکش زیرکونیا:


این روکش ها بدون فلز هستند که نسبت به روکش های فلزی مزیت های بیشتری دارند.به این علت نسبت به روکش های فلزی استفاده بیشتری دارند .این نوع روکش هم در اصطلاح طرح لبخند کاربرد داشته و استفاده آن به آسانی انام می شود ،به همین علت سرعت عمل برای درمان و ترمیم دندان بیمار افزایش می باید .روکش های زیر کونیا دوام بسیار بالایی دارند و اصولا برای افراد حساس استفاده می شوند .
جنس مواد این روکش از ماده زیر کونیک است و هیچ فلزی در آن استفاده نمی شود .
همین موضوع موجب آن شده است که زیبایی آنن دو چندان شود.
این روش برای اشخاصی است که به سرما و گرما حساسیت دارند .به دلیل اینکه از یک ماده خاص در این روکش ها استفاده می شود ،می تواند به عنوان عایق دندان از انتقال حرارت جلوگیری کند.
همچنین این روش برای کسانی که به روکش فلزی حساسیت دارند استفاده می شوند.
ابتدا دندان های بیمار معاینه می شود ،اگر ارتفاع کم و اطراف کوتاه وجود داشته باشد ،برای گذاشتن روکش زیرکونیا 1.5 میلی متر فضا ایجاد می کند و دندانپزشک زیبایی دندان های بیمار را تراش داده و بعد اندازه دندان های بیمار را گرفته و قالب تهیه می شود .
از این قالب در لابراتور اسکن سه بعدی تهیه می شود .اطلاعات حاصل از اسکن ،توسط یک دستگاه بر ماشین تراش منتقل شده و بعد روی بلوک های مخصوص زیرکونیا شکل می گیرد .این روش کاملا با دستگاه مکانیزه انجام می شود.
در نهایت روکش های زیر کونیا با توجه به قالب دندانن های بیمار تهیه و دندانپزشک روکش را توسط پانسمان های مخصوص به دندان می چسباند .بعضی از ویژگی های روکش های زیر کونیا عبارت اند از :
درخشندگی و زیبایی فوق العاده
هزینه بالا
شباهت زیاد با روکش های سرامیکی
مزیت های روکش زیر کونیا:
به دلیل عدم وجود فلز برای لثه التهاب ایجاد نمی کند .
دوام بسیار بالا در مقایسه با روکش های سرامیکی
ساخته شدن آن بدون دست
ساختار بسیار شفاف و شباهت زیاد با دندان های طبیعی
فیتنس عالی روکش روی دندان ها
از بین رفتن سیاهی لثه
از معایب آن هم می توان هزینه بالا و سایش دندان در صورت گلنیزه شدن اشاره کرد.
بلیچینگ یا سفید کردن دندان هم یکی دیگر از موارد درد دندان پزشکی زیبایی می باشند .

 

زیبایی طرح لبخند زمانی ایجاد می شود که لثه سالم و فکی مرتب داشته باشیم. در لثه نباید هیچ گونه ناهنجاری شکلی یا عفونتی وجود داشته باشد .فک ها هم باید به صورت موازی روی هم قرار بگیرند
اما باز همان خود دندان ها نقش بیشتری در زیبایی و طرح لبخند ما دارند.
دندان هایی که نامرتب هستند باید به شکل منظمی در کنار یکدیگر قرار بگیرند .اگر دندان پوسیده ای وجود دارد باید ترمیم شوند .
اما زمانی که رنگ آن ها تیره می شود می توان توسط روش پلیچینگ آن ها را سفید کرد .
مزیت های این روش کدامند؟
ماده بلیچینگی برای سفید کردن دندان ها استفاده می شود و با نفوذ در قسمت های زیرین مینا و عاج دندان باعث از بین رفتن رنگدانه ها می شود و دندان ها را درخشان تر و روشن تر می کند .
دوام و ماندگاری بالایی دارد اما به مراقبت های پس از درمان هم بستگی دارد و توصیه می شود از خوراکی و نوشیدنی هایی که رنگدانه کمتری دارند استفاده شود .
اگر می خواهید دندان همیشه سفید بماند باید هر چند وقت یکبار این روش تکرار شود .
دندان پزشکی زیبایی شامل مواردی است که همه و همه باعث سفید شدن و مرتب شدن دندان ها شده و حتما به افرادی که با شکل ظاهری دندان خود مشکل دارند توصیه می شود از یکی از روش ها استفاده کنند ،روشی که متناسب با دندان آنها باشد.
کلینیک دندان پزشکی تابان با پزشکان مجرب و ماهر و چندین سال سابقه ارایه دهنده همه روش ها در دندان پزشکی زیبایی می باشد.
همچنین پذیرای بیماران دیابتی و ارایه دهنده خدمات تخصصی در دندان پزشکی دیابت می باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.