دندانپزشکی زیبایی

عوامل و علائمی که می تواند در دهان مبتلایان به دیابت مشاهده شود
فوریه 6, 2018
دندان پزشکی دیابتی
وظایف دندانپزشک در مقابل بیمار دیابتی
آوریل 3, 2022

 دندانپزشکی زیبایی

Woman having teeth examined at dentists

دندان سالم و لبخند زیبا نماد جهانی خوشبختی 

“حفظ سلامتی دهان و دندان بسیار مهم است، نه تنها روزانه باید به آن رسیدگی کرد بلکه باید یک رژیم غذایی سالم نیز داشته باشیم. “دهان ما یک مخزن برای باکتری هایی است که بین محیط اسیدی و قلیایی زندگی می کنند و بسته به مواد غذایی که می خورید، نوسان می کند. باکتری ها در محیط های اسیدی رشد می کنند، چیزی کمتر از pH7  است “که اکثر ما به دلیل اضافه وزن  به پروتئین که ما می خوریم، تمایل داریم.” به این ترتیب مردم باید غذاهایی را که این محیط سمی را آلکالیزه می کنند یا خنثی می کنند و یک “قاعده خوب برای رژیم غذایی است که 75 درصد آن را آب شور و 25 درصد اسیدی” می نامند.

و متخصص های تغذیه معتقد هستند که برخی از میوه ها و سبزیجات تند، “ساییدگی کافی برای تمیز کردن سطح دندان بدون ایجاد آسیب به مینا دارند. این عمل ساینده می تواند لکه ها را از دندان ها بیرون بیاورد و به آنها کمک کند سفیدتر شوند.

و این یکی از دلیل دیگر برای خوردن میوه ها و سبزیجات!

علاوه بر این، در تمام طول روز نوشیدن آب آشامیدنی بسیار مهم است. طبق گفته ، دندانپزشکان برجسته زیبایی ، “آب نه تنها به شستن ذرات غذایی از دهان کمک می کند، بلکه همچنین به بازگرداندن PH طبیعی کمک می کند. علاوه بر این، آب به شما برای تولید بزاق کمک می کند که دهان و دندان خود را سالم و تمیز نگه داریم.

 

در اینجا برخی از غذاهای لبخند دوستانه هستند:

1. پنیر

پنیر به دلیل داشتن کلسیم فراوان برای تغذیه دندان ها بسیار مهم است.

2. توت فرنگی

توت فرنگی یک سفید کننده طبیعی دندان است. کافی است مقداری گوشت این میوه را به طور مستقیم روی دندان ها بمالید تا آنها را به طور طبیعی تمیز کنید. راه دیگر، مخلوط کردن مقداری توت فرنگی له شده با نصف قاشق غداخوری جوش شیرین است که می تواند در از بین بردن لک ها بسیار موثر باشد؛ بهتر است این مخلوط را فقط هفته ای یکبار برای سفید کردن دندان های تان به کار ببرید. استفاده منظم از توت فرنگی می تواند به طور طبیعی تا حد زیادی دندان های شما را سفید نگه دارد.

3. آناناس

برملائین آنزیم در آناناس به علت توانایی آن در شکستن پلاک عمل می کند به عنوان یک برداشتن مواد طبیعی طبیعی. باکتری در پلاک باعث تولید اسید می شود که می تواند مینای دندان ها را از بین ببرد و منجر به پوسیدگی دندان شود.

4. میوه ها و سبزیجات خشن

عمل جویدن ترشح بزاق را تحریک می‌کند. به بیان روشن‌تر هرچه بیشتر مواد غذایی را بجوید دندان‌های‌تان زیباتر می‌شود به خاطر این‌که بزاق، دهان را تمیز می‌کند.

پس توصیه می‌کنیم غذا را با دقت بجوید و همچنین آن‌را با چنگال میل کنید؛ این روش خوبی برای هضم بهتر غذا است که در عین حال باعث می‌شود زودتر احساس سیری کنید.

در واقع خوردن غذا با چنگال یک ترفند عالی برای افرادی محسوب می‌شود که قصد دارند لاغر شوند. توصیه‌ی دوم این است که مواد غذایی سفت مثل هویج و سیب که به جویدن زیاد نیاز دارند را دریابید.

خوردن کرفس  بخاطر بافت سلولزی‌ می‌توانند مانند یک مسواک طبیعی به آرامی و بدون ضرر دندان‌ها را تمیز و سفید کنند؛ این خوردنی‌ه ، اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندا‌ن‌ها پاک می‌کنند.

سیب، هویج و کرفس پلاک های سطح دندان ها را از بین می برند و به سفیدی دندان ها کمک بسیار می کند.

5. مرغ و تخم مرغ

هر دوی این پروتئین ها دارای پروتئین قوی هستند که دهان سالم را ارتقا می دهند.

6. آجیل

بادام، دانه کدو و دانه کتان، دارای اثر قلیایی بر بدن و در اسیدهای چرب غیر اشباع بالا هستند که در جلوگیری از بیماری لثه کمک می کند.

7. استویا

تنها شیرین کننده ای است که نه تنها اثر قلیایی روی بدن شما دارد، بلکه طبیعی است، زیرا از گیاه استویا مشتق شده است. این همچنین مانع رشد باکتری در دهان می شود.

8. شکلات

بله، چیزی که شنیدید درست است.

“مواد شیمایی که در شکلات تیره یافت شده است نه تنها ایمن تر است، بلکه انتخاب مناسبتری برای دندان های شما نسبت به فلوراید است “مینای دندان و دفع پوسیدگی دندان” در حالی که مطالعات نشان می دهد که شکلات نیز در مبارزه با حفره ها و پلاک دندان در دهان موثر است.

پس مطمئن شوید که رژیم غذایی پر از میوه ها و سبزیجات و نیز غذاهای دارای سطوح pH بالا را در بر می گیرد زیرا آنها تا حد زیادی بر روی دهان شما تأثیر می گذارند. از آنچه که در بدن تان قرار می دهید آگاه شوید و انتخاب غذای مناسب برای لبخند را برای هر غذای لبخند و چالش برانگیز که می خورید، آگاه کنید. »

خودتان را به یکی از غذاهای دوست داشتنی بالا لبخند بزنید و آن سفیدپوشان مرواریدی را نشان دهید!

همه موارد گفته شد برای پیشگیری و مراقب های دندان است که بتوانیم بااین مواد عمر دندان های خود را افزایش دهیم اما کوتاهی بعضی از ما در نگه داری و مراقب از دندان ها باعث می شود که دندان های خود را از دست بدهیم یا اینکه در سنین پایین به دندان پزشک و درمان های خیلی حرفه ایی احتیاج پیدا کنیم .

اما امروز جای بسی امیدواری است که پیشرفت علم این کمک را به می کند که حتی اگر روزی برای دندان های خود به مشکی برخورد کردیم از این امکانات استفاده کنیم و لبخند زیبا را به خودمان هدیه بدهیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.