دندانپزشکی برای کودکان

دندان پزشکی کودکان

دندانپزشکی کودکان گرایش مهمی در علم دندانپزشكی است که با تكیه بر علم روانشناسی كودك می ­تواند از زمان رویش اولین دندان به او خدمات دندانپزشكی را که شامل پیشگیری و درمان است و به شدت حائز اهمیت است، ارائه دهد. حضور دندانپزشکان متخصص کودک در کلینیک تخصصی دندانپزشکی تابان امکان جذب و درمان کودکانتان را برای شما فرآهم آورده است.

دندانپزشکی کودکان یکی از گرایش های مهم در علم دندانپزشكی است، زیرا كودك را در زمان رشد تحت نظر دارد و مانع از وارد آمدن هرگونه آسیب و صدمات جدی در دهان و دندان كودك می شود. دندانپزشكی كودك با شناخت و تكیه بر علم روانشناسی كودك می ­تواند از زمان رویش اولین دندان به او خدمات دندانپزشكی ارائه دهد و با راهنمایی و اطلاع رسانی به والدین او، كودك را از مشكلاتی كه ممكن است در آینده برایش به وجود آید و تا آخر عمر با او همراه شود، محافظت كند.

دندانپزشکی برای کودکان، دندان های شیری سالمی را برای کودک به ارمغان می آورد که به كودك این اجازه را می ­دهد تا به درستی  عمل جویدن را انجام دهد و در نتیجه هضمی صحیح از غذا داشته باشد. در این صورت به دستگاه­های گوارشی كودك صدمه وارد نخواهد شد و منابع غذایی مورد نیاز را به دست خواهدآورد. 

دندان پزشکی اطفال

از دیگر اهمیت دندان های شیری تكلم كودك است. جای ­گیری نادرست دندان ها در فضای فك می تواند به نحوه تكلم كودك آسیب جدی وارد كند و او را دچار اختلالات تكلمی كند. نكته بسیار مهم دیگری  اینجا مطرح است و آن شكل گیری و فرم صورت در كودكان است، كه در واقع شكل ظاهری او را در آینده رقم می ­زند و تا پایان عمر با او همراه است.

حضور پزشکان متخصص کودک در کلینیک دندانپزشکی تابان برای شما امکان جذب و ارائه خدمات دندانپزشکی کودکان در غرب تهران را از جمله خارج نمودن دندان های پالپوتومی و پالپکتومی، فلوراید تراپی، فیشورسیلنت و غیره را فرآهم آورده است. پیشنهاد می شود تا کودکانتان را به پزشکان متخصص ما بسپارید تا بدون ترس و اضطراب درمان شوند.