درمان ریشه تخصصی

درمان ریشه تخصصی

درمان ریشه تخصصی یا همان اندو تخصصی است که شامل تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها ومعضلات پالپ و بافت های اطراف ریشه می شود. زمانی که در ترمیم پوسیدگی ها تاخیر ایجاد شود، عواقب آن به پالپ دندان نیز می رسد كه سبب آلودگی پالپ و در نتیجه عفونی شدن آن می شود.

کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان شهرک غرب تهران با بهره گیری از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات و با همکاری دندان پزشکان متخصص، آماده خدمت رسانی به تمام اشخاصی است که نیاز به درمان ریشه تخصصی یا اندو را احساس می کنند.

اندو، روت كانال، درمان ریشه و عصب كشی نام هایی برای درمان ریشه است. اندو تخصصی است در کلینیک دندانپزشكی که شامل تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری ها ومعضلات پالپ و بافت های اطراف ریشه می شود. دندان از یک ساختمان سخت تشکیل شده که بافت نرم زنده ای را احاطه کرده است. این بافت نرم مرکز دندان را، پالپ (دراصطلاح عامیانه، عصب) می نامند که شامل عروق خونی واعصاب می باشد. نحوه انجام این درمان به این صورت است که پوسیدگی را می تراشند تا به پالپ عفونی و بیمار شده برسند و آن را از ریشه دندان خارج کنند و دندان را مجدداً با مواد مخصوص (آمالگام، کامپوزیت) پر میکنند.

درمان ریشه دندان

عواقب تاخیر در درمان ریشه

زمانی که در ترمیم پوسیدگی ها تاخیر ایجاد شود، عواقب آن به پالپ دندان نیز می رسد كه سبب آلودگی پالپ و در نتیجه عفونی شدن آن می شود و در پی آن احساس درد و ناراحتی در حین نوشیدن و جویدن و گاهاً با نفس کشیدن ایجاد می شود. همچنین احتمال ایجاد آبسه نیز وجود دارد. در نهایت نیز اگر درمان ریشه  تخصصی یا  اندو به موقع روی دندان انجام نشود، فرد دندان بیمار شده را از دست خواهد داد.

 

اهمیت درمان تخصصی ریشه دندان

درمان ریشه دندان یا اندو برای دندانی که ریشه بیمار دارد بسیار پر اهمیت است زیرا اگر این امر به درستی انجام نپذیرد، دندان مجدداً با مشکل رو به رو می شود و حتی امکان از دست رفتن دندان وجود دارد. بنابراین می بایست درمان ریشه دندان خود را به دندان پزشک متخصص درمان ریشه یا اندو بسپارید تا از عاقبت دندان خود اطمینان خاطر داشته باشید.

کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان در شهرک غرب تهران با علم بر این موضوع توانسته با همکاری دندان پزشکان متخصص و مجرب در زمینه اندو، درمان های بیماری های ریشه را با موفقیت به انجام برساند این کلینیک با بهره گیری از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات و مواد دندان پزشکی و با همکاری دندان پزشکان متخصص، آماده خدمت رسانی به تمام اشخاصی است که نیاز درمان ریشه یا اندو را احساس می کنند.

فیلم نحوه انجام درمان ریشه دندان