جراحی لثه

جراحی لثه

منظور از جراحی لثه چیست؟

جراحی لثه و پریودنتولوژی، به بررسی، تشخیص و درمان بیماریهای مربوط به بافت‌های پیرادندانی می‌پردازد. در پی تجمع پلاک های میکروبی، بافت های پریودنتال بیمار می شود و بافت های عمیق تر را نیز درگیر می کند. دندان پزشکان متخصص کلینیک تابان شما را یاری می دهند تا سلامتی دهان و دندان شما قبل از پیشرفت بیماری های پریودنتال بهبود یابد.

جراحی لثه یا همان پریودنتولوژی، به بررسی، تشخیص و درمان بیماری های مربوط به بافت‌های پیرادندانی می‌پردازد. پیرادندان به اجزائ نگهدارندهٔ دندان‌ها گفته می شود که پیرامون دندان را احاطه کرده اند که شامل لثه، رُباط‍‌های پیرادندانی، سمان دندان و استخوان آلوئول است.

نکته حائز اهمیت در زمینه سلامتی لثه آن است که در پی تجمع پلاک های میکروبی، بافت های پریودنتال بیمار می شود و بافت های عمیق تر را نیز درگیر می کند، با کم شدن چسبندگی لثه به دندان پاکت پریودنتال تشکیل می شود. در پی آن استخوان تحلیل می رود که برگشت ناپذیر است و برای درمان آن باید از روش های خاص درمانی استفاده شود.

گاهی هم جراحی لثه به قصد زیبایی انجام می پذیرد به این صورت که سطح دندان توسط بافت نرم لثه پوشانده شده و در نتیجه ظاهری نازیبا به خود می گیرد. با برداشتن نسج اضافه لثه و شکل دادن به بافت استخوانی اطراف، میزان بیشتری از سطح دندان نمایان شده و ظاهر زیباتری به آن می‌بخشد.

در نتیجه نیاز است تا به طور منظم (برای برخی از افراد هر سه ماه یک‌بار) به دندانپزشک متخصص پریودنتولوژی مراجعه کرد تا از سلامت دندان و لثه اطمینان حاصل شود. کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان با در اختیار داشتن کادر مجرب از دندان پزشکان متخصص در زمینه پریودنتولوژی با ویزیت و مشاوره رایگان شما را یاری می دهد تا سلامتی دهان و دندان شما قبل از پیشرفت بیماری های پریودنتال بهبود یابد.