ارتودنسی

ارتودنسی

ارتودنسی، تخصصی است برای مرتب کردن دندان ها و رفع ناهنجاری های اسکلتی فک و صورت. نا مرتب بودن دندان ها علاوه بر اینکه زیبایی را از شخص می گیرد، مشکلات و معضلاتی نیز به همراه دارد. کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان با در اختیار داشتن کادری مجرب از دندان پزشکان متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

ارتودنسی ترکیب شده از دو کلمه لاتین اورتو به معنی راست و منظم و دونسیا به معنی دندان است. درمان ارتودنسی به دو صورت متحرک و ثابت است. در روش ارتودنسی متحرک از فک بالا و پایین بیمار قالب گرفته شده و پلاک بالا و پایین ساخته می شود، پلاکی که قابلیت خارج شدن از دهان را دارد.

در ارتودنسی ثابت اجزای کوچکی به نام «براکت» وجود دارد که توسط مواد دندانپزشکی روی سطح دندان چسبانده می شوند و بدون اینکه به دندان آسیبی برسانند، توسط سیم ها و کش های مخصوص، دندان ها را به سمت مورد نظر سوق می دهند.

Orthodontic

دلایل زیادی برای نامرتبی دندانها وجود دارد، به طور مثال: دندانها در زمان مناسب در نیامده باشند، فضای كافی در فک وجود نداشته باشد، دندانهای آسیاب در یک موقعیت نادرست باشند و دلایلی از این قبیل. نامرتب بودن دندان ها علاوه بر اینکه زیبایی را از شخص می گیرد، مشکلات و معضلاتی نیز به همراه دارد.

از جمله سایش دندان ها، درد های مزمن در سر و صورت، پوسیدگی، مشکلات لثه، اشکال در جویدن و هضم غذا و موارد مشابه این چنینی. پس اهمیت بسیاری در درمان نامرتبی وجود دارد زیرا با ارتودنسی کردن دندان ها علاوه بر زیبایی، سلامت شما نیز بازگردانده می شود.

ارتودنسی که دومین تخصص دندان پزشکی است باید توسط دندان پزشک متخصص آن انجام شود تا نتیجه درستی از آن حاصل شود. کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان با در اختیار داشتن کادری مجرب از دندان پزشکان متخصص و استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد با بالاترین کیفیت برند ها و به روزترین تجهیزات دندان پزشکی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

کلیپ نحوه ارتودنسی